EDİRNE

Osmanlı'nın Başkenti

Edirne – Karaağaç – Tarihi Meriç Köprüsü – Tren İstasyonu – Balkan Savaşı Müzesi – Adalet Kasrı – Cihannuma Kasrı – Balkan Şehitliği – Selimiye Camii – Arasta Çarşısı

Otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. 442 km sürecek olan yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuzun ardından ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı`ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne`ye varış. Sonrasında 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne`ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren istasyonu gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz.

 

Buradaki molamızın ardından, Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne` deki gezimize başlıyoruz. II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı Askeri Mimari örneği Bucuktepe Tabyasında Şükrü Paşa Anıtı, Balkan savaşı müzesi, Sırp sındığı savaşı müzesi, Saray içi gezisi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan`ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı Balkan Şehitliği`ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerini ardından, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, Yazılarıyla Ünlü Eski Camii (Ulu camii) ve Mimar Sinan`ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne`nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Edirne Peyniri, Edirne`nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alışveriş molası veriyoruz.

 

Sonrasında Düzce’ye hareket ve 23.00 sularında almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimize başka bir Arel Tur  organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Düzce – Eskişehir – Düzce Ulaşım
  • Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sigortası
  • Arel Tur Güvencesi
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
  • Arel Tur Otobüsü içerisindeki ikramlar,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Tüm Öğle Yemekleri,
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
  • Kişisel Harcamalar

0850 441 08 81

Turlarımız hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Camikebir Mahallesi 657. Sok
No:21 Valilik Karşısı – Düzce

info@areltur.com.tr
rezervasyon@areltur.com.tr

0850 441 0881
0380 514 3335

© 2017 Wage Bilişim Teknolojileri Projesidir.